Additional information
| Weight | 7.050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.250 × 9.250 × 2.250 in |
| upc | 662205984624 |
| brand | Rossi |
| barrel_length | 18.5 Rifled Barrel |
| caliber_or_gauge | 45 Long Colt |
| capacity | 5 |
| chamber | 3" |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Double Action |
| magazine | |
| sights | Fiber Optic Front Sight |
| stock | Wood Contoured Monte Carlo/ Curved Cheek Rest |
Product Description
The Rossi Circuit Judge rifle/shotgun gives the best of both worlds as it is chambered for both 45 Colt and 410 bore shotshells up tp 3-inch Magnum. The Circuit Judge is a diverse hybrid rifle inspired by the heralded Taurus Judge revolver featuring a five-shot cylinder and a single/double-action trigger system for precision and rapid-fire shooting with a classic revolver feel. .

