Additional information
| Weight | 9.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.050 × 7.250 × 3.150 in |
| upc | 713780241913 |
| brand | TriStar Arms |
| barrel_length | 26.0000 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 5 + 1 |
| chamber | 3-1/2" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Realtree Max-7 Camo |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Realtree Max-7 Camo |
| magazine | |
| sights | Fiber Optic Front Sight |
| stock | Synthetic |
Product Description
26″VR CT-4 RT MAX-7 SYNTHETIC
