Additional information
| Weight | 8.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.250 × 7.250 × 3.000 in |
| upc | 713780241616 |
| brand | TriStar Arms |
| barrel_length | 26" |
| caliber_or_gauge | 20 Gauge |
| capacity | 5+1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue Barrel/ Red Receiver |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Black "Soft Touch" |
| hand | RH |
| magazine | |
| receiver | Red Anodized Receiver |
| sights | FT: Red Fiber Optic |
| stock | Black Synthetic |
Product Description
3 gas operated, semi-automatic shotgun that allows you to shoot light target loads to heavy pheasant loads. Removable choke system that uses Beretta/Benelli Mobil threads, includes four extended choke tubes (IC, M, F) chokes. Youth LOP 13″

