Additional information
| Weight | 6.140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.000 × 9.500 × 2.250 in |
| upc | 725327619970 |
| brand | Rossi |
| barrel_length | 18.5" |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge |
| capacity | 5 Rounds |
| chamber | 3" |
| color | Green |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Double Action |
| grip | Black |
| magazine | |
| receiver | O.D. Green |
| sights | Adjustable Sights |
| stock | Synthetic |
Product Description
The Rossi Circuit Judge Tuffy rifle/shotgun crosses the firepower of the Circuit Judge with the ruggedness and handling of the Tuffy. The Circuit Judge rifle/shotgun features a single/double action trigger system and is chambered to fire .410 gauge 3-inch, .410 gauge 2.5-inch and .45 Colt ammunition. The visible buttstock indicator gives a clear display of shell capacity

